Haberler

TMVFL'den Eğitime Katkı Organizasyonu
TMVFL'den Eğitime Katkı Organizasyonu

Eğitime katkı amacıyla, gelirinin tamamı ihtiyaç sahibi okullara verilmek üzere, 50.000,00 TL’lik kırtasiye malzemesi yardımı için, Tmvfl Milli Karmasıyla, Cadence Masters’  Takımları, 03.Ekim.2020 cumartesi akşamı saat 19:00’da Selimiye Stadı’nda Özel maç yapacaklardır.

Detay
Foça'da Romanya-Türkiye dostluğu
Foça'da Romanya-Türkiye dostluğu

TMVFL Milli Karması'nda Maçka ve Foça Belediye Başkanları'da yer aldı. Türkiye ve Romanya profesyonel liglerinde mücadele etmiş, milli takımlarda yer almış yıldız oyunculardan kurulu konuk Romanya Milli karması maçı 2- 1 kazandı.

Profesyonel lig tecrübeli 40 yaş üzeri oyunculardan kurulu iki takım futbolcuları, oynadıkları oyun ve attıkları gollerle gençlere adeta taş çıkarttı.

Sporda sürekliliğin, sağlıklı kalmak için ne kadar önemli olduğunun örneklerini veririken, futbolun inceliklerini de sergiledi. Romanya'nın golünü her iki yarıda birer tane olmak üzere milli santrfor Stefan Ciobann, TMVFL Milli Karma'nın golünü kullandığı harika serbest vuruşla Serkan Tanrıseven kaydetti. Maç dostluk ve kardeşlik görüntüleriyle tamamlandı.

Rumen yıldızlar oynadı

Romanya Milli Karması'nın kafile başkanlığını Galatatasaray'ın eski ünlü oyuncusu ve teknik direktörü George Hagi'nin yardımcısı ve tercüman Niyazi Yurtsever yaptı. Romanya profesyonel lig takımlarında ve milli takımda yer almış oyuncuların yanı sıra Türkiye Süper Ligi' nde Ankaragücü'nün eski oyuncusu Stelian Carabas ve Bursaspor'un eski oyuncusu Cornel Frasineanu da Romanya Milli Karması formasıyla sahaya çıktı.

Eski dostlardan mesaj var

Niyazi Yurtsever, Romanya'da ve Türkiye'de oynamış ünlü futbolculardan oluşan bir ekiple güzel bir dostluk maçı için Türkiye'ye geldiklerini söyledi. Bursa'da çok sevildiğini ve oynadığı zamanları hiçbir zaman unutmadığını vurgulayan Cornel Frasineanu, “Bursaspor'un çok fanatik seyircisi vardı. Orada çok sevildim. Her zaman gönlüm onlardan yana. Bulundukları ligde onlara başarılar diliyorum" dedi. Stelia Carabas ise; oynadığı dönemde Ankaragücü'nün iyi bir takım olduğunu ve Avrupa Kupaları'nda oynadıklarını hatırlattı.

Pandemi önlemleri alındı

TMVFL Başkanı Kenan Gürsu pandemi döneminde zorluklara rağmen böyle bir organizasyonu gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Kenan Gürsu, "Pandemi önlemlerini alarak bu organizasyonu yaptık. Sahada taraftar yok. Amacımız Avrupa'da da dostluk ve kardeşlikleri pekiştirmek. Sağ olsun Romanya takımı böyle bir dönemde Romanya'dan kalkıp geldi. Master Veteran futbolunu gücümüz yettiğince uluslararası platforma taşımaya çalışıyoruz" dedi.

Başkanlar sahada

TMVFL Milli Karması'nda Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan ile Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz de yer aldı. Koray Koçhan, "Benim için Foça'da olmak, Ege'nin bir turizm kentinde olmak, Doğu Karadeniz'in de bir turizm kenti olan Maçka'dan gelmek ayrı bir mutluluk, güzellik. Sağ olsun başkanımız bizi çok güzel ağırladı" derken, Fatih Gürbüz ise "Koray başkanla milli takımda Ay-Yıldızlı bayraklı formamızı onurla keyifle taşıyoruz. Güzel organizasyonlar oluyor. İki ülke arasındaki ilişkiler pekişiyor. Sadece futbolda değil önümüzdeki aylarda plaj futbolu ve plaj voleybolu dahil Avrupa bazında organizasyonlarımız olacak" yorumunu yaptı.

KAYNAK:TRT SPOR

Detay
5 Eylül'de Foça'da Oynanacak Romanya Maçının Kadrosu
5 Eylül'de Foça'da Oynanacak Romanya Maçının Kadrosu
1 Ali Güner  Çaydeğirmeni Veteranlar 
2 Deniz Kibar  Bodrum Veteranlar 
3 Ecevit Yalçın  İstanbul Masterler
4 Engin Altın  Karabük Elit Masterler 
5 Ercan Yaman  Sbd Krd. Ereğli 
6 Fatih Arslan  Bodrum Veteranlar 
7 Fatih Demirhan  Samsun Masterler FK
8 Fatih Gürbüz  Foça Belediye Spor Masterler 
9 Hakan Alkan  Zonguldak Veteranlar 
10 İsmail Atalay Baydur  Çorum Masterler 
11 Koray Koçhan  Maçka Bel. Veteranlar 
12 Mehmet Bildiri  Foça Belediye Spor Masterler 
13 Mehmet Kudal Akçaabat Sebat Masterler 
14 Murat Ocak  Samsun Masterler FK 
15 Murat Üçpınar  Krd. Ereğli Zafer Men Masterler 
16 Musa Ertekin  Gümüşhane Veteranlar 
17 Mustafa Kara Çayeli Büyükköy Masterler
18 Serdar Meteler  Manisa Masterler 
19 Serkan Tanrıseven  Foça Belediye Spor Masterler 
20 Metin  Pozlu  Milas Masterler 
Detay
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı, kazada yaralandı
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı, kazada yaralandı

Uluslararası Turnuvada bizlere ev sahipliği yapan Ordu Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Hilmi Güler trafik kazası geçirmistir. Kendisine acil şifalar diliyoruz.

Detay
TMVFL  Batı Karadeniz Takımları
TMVFL Batı Karadeniz Takımları

Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi Federasyonu 2020-2021 sezonu planlaması kapsamında Batı Karadeniz bölgesi takımlarıyla bir araya geldi. Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş’in ev sahipliğinde düzenlenen 2020-2021 sezonu toplantısı geniş bir katılımla gerçekleşti.

Başkan Gebeş, toplantı öncesi Federasyon Başkanı Gürsu ile beraberindeki Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kemal Demir, Futbol İl Temsilcisi Metin Malkoç ve Federasyon Uluslararası Sportif Faaliyetler Kurulu üyesi Orhan Yazıcı’ya Dünyaca ünlü Devrek bastonu hediye etti. Buna karşılık olarak Federasyon Başkanı Gürsu da misafirperverliğinden dolayı Gebeş'e Federasyonun logosunu taşıyan özel saat takdim etti.

Ziyaretin ardından Çaydeğirmeni River Mill Park’ta gerçekleştirilen toplantıya, Batı Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak, Ereğli, Çaycuma, Devrek, Çaydeğirmeni, Bartın, Karabük, Kastamonu, Safranbolu, Düzce, Bolu, Akçakoca temsilcileri katıldı. Katılımın yüksek olması, Federasyon Başkanı Kenan Gürsu’yu memnun etti.

Toplantıda, 2019-2020 sezonunda Batı Karadeniz Yeşil ve Mavi grupta şampiyon olan Kdz. Ereğli Zafer Men Masterler ile Kastamonu Masterler takımına şampiyonluk kupaları takdim edildi, ayrıca Zonguldakspor’a fair-play ödülü verildi.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ

20 TAKIMLA OYNANACAK

2015 yılından bu yana eski amatör ve profesyonel futbolculara ikinci baharlarını yaşatan Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi’nde 2020-2021 futbol sezonunda Batı Karadeniz bölgesinden 20 takım yer alacak. Mavi ve Yeşil olmak üzere yine iki grupta toplanacak takımların hangi grupta yer alacakları, önümüzdeki günlerde federasyon tarafından çekilecek kurayla belli olacak.

Buna göre, Ereğli'de 2019 yılında hayatını kaybeden futbol antrenörü Zafer Men'in adını taşıyan yeni sezonda Batı Karadeniz bölgesinde Zafer Men Ereğli Veteranlar, Safranbolu Veteranlar, Sağlık Veteranlar Karabük, Elit Masterler, Gedik Piliç Düzce, Devrek Karşıyaka Masterler, Akçakoca, Alaplı Veteranlar, Bolu, SBD Kdz. Ereğli Veteranlar, Kastamonu Veteranlar, Aydınlıkevler Veterenlar, Yaşa Yaşat Karabük, Kardemir Yaşa Yaşat, Zonguldakspor Veteranlar, Veli Restaurant Devrek Veteranlar, Ereğli Veteranlar, Çaydeğirmeni Veteranlar, Çaycuma Veteranlar ve Bartın Şehit Uğur Akyer Veteranlar yer alacak.

10’arlı 2 grupta toplanacak takımlar, muhtemel 26 Eylül’de başlaması planlanan 2020-2021 futbol sezonunda geçmiş yıllara nazaran çekişmeli bir lig heyecanı yaşayacak.

Detay

© 2019 - TMVFL - Literal WebDizayn Tüm Hakları Saklıdır.