Tarihçe

Tarihçe

FUTBOLUN İKİNCİ BAHARI

Futbolcular, yıllarca çok sevdiği ve oynadığı futbolu bıraktıktan sonra şimdi ne yapıyorlar? sorusunu kendimizden ve etrafımızdan çokça duymuşuzdur. Şimdilerde antrenörlük, takım yöneticiliği, yazarlık yapıyorlar, “futboldan hiç kopmadılar, hep futbolla iç içeler” sözünü çokça duyabiliyoruz. Ama… Bazen de “inanın şimdilerde nerelerde, ne yapıyorlar hiç bilgim yok” sözlerini de işitebiliyoruz.

TÜRKİYE’NİN HER BÖLGESİNDE GRUPLARIMIZ VAR

Futbolcu kardeşlerimizin hep bizlerle yeşil sahalarda olması, en iyi bildiği şeyi “futbol oynaması” en büyük arzumuzdu. Son yıllarda futbolu bırakmış sporcuların turnuvalarla tekrar yeşil sahalara dönmek istediklerini gördüm. Türkiye’de ve dünyada Master ve  Veteran futbolcuların istek ve arzusu 2014 yılında Türkiye’de Masterler ve Veteranlar Futbol Liginin kurulması fikrini bizlerde oluştu. 2015 yılında İstanbul’da ilk adımını attık ve ligimizi başlattık. 4 sezonda Türkiye’de 8 bölgede 60 takımla Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligini çift devreli lig usulüne göre nizami sahalarda TFF hakemlerimiz ve saha komiserlerimizle gerçekleştirdik. Gruplarında şampiyon olan bölge şampiyonlarımıza şampiyonluk kupalarını Türkiye Şampiyonası öncesinde veriyoruz. Talimatnamemizde belirttiğimiz gibi Nisan ayında Türkiye Şampiyonası’nı büyük bir şenlik havasında takımlarımızla yapıyoruz. Türkiye Şampiyonası’nı hak eden takımlarımız da grup maçları ve eleme maçları yapıyorlar. Bir haftanın sonunda TMVFL Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi şampiyonumuza madalya ve kupasını vererek sezonu tamamlıyoruz. Türkiye şampiyonasına katılma hakkı elde edemeyen takımlarımızda isterlerse Vatan Kupası ve Federasyon Kupası’na katılarak Şampiyona’nın güzelliklerine ve eğlencesine katılmış oluyorlar. 2017-2018 Sezonu Şampiyonluk maçımız SPORTS TV’den canlı olarak yayınlandı ve tüm Türkiye’den ve Dünya’dan canlı olarak futbolseverlerle buluştu.

SOSYAL PROJE OLARAK “İKİNCİ BAHAR”

40 yaşından sonra tekrar yeşil sahalara dönen futbolcu kardeşlerimiz futbolun yeniden “İkinci Baharını” ligimizde yaşarken bu mutluluğa eşi ve çocukları da katılıyorlar. Yıllarca çocuklarının maçlarını izleyen anne-babaları tribünde hep görmüşüzdür. Artık babalar sahada çocuklar tribünde. Daha da ilginci bazı maçlarda baba ve oğulu aynı sahada beraber görebiliyoruz. Yıllarca her alanda örnek olan babalar sahada örnek olmaya yine devam ediyorlar. Eşinin ve çocuğunun tribünde olması ve bu mutluluğu ailece beraber yaşamak ancak İkinci Baharın projesi ile mümkün. Büyük bir sosyal proje olan Masterler ve Veteranlar Futbol Ligi her geçen gün daha da büyümeye devam ediyor. TMVFL Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu olarak resmi tüm girişimlerimizi tamamlamış olarak futbolseverleri yıllardır tekrar yeşil sahalarda buluşturmaya devam ediyoruz.

TMVFL MİLLİ KARMASI İLE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Türkiye’de bir ilk olarak 2016 yılından itibaren ulusal ve uluslararası organizasyon ve turnuvalarda TMVFL Milli Karması olarak yer alıyoruz. Bayburt’ta Arakan’da yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek amacıyla, Bartın’da Şehit Uğur Akyer ve tüm şehitlerimiz için sahaya çıkan bir Milli Karmamız var. "3 Aralık Dünya Engelliler Günü” kapsamında Kıbrıs’ta yine sahadaydı. Birçok sosyal projenin içinde yer alan TMVFL Milli Karması bu yönüyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi ve gerçekleştirmeye de devam ediyor.

CANLI YAYINLARLA SİZLERLEYİZ

TMVFL Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu olarak kurullarımızla beraber futbolseverlere hizmet vermeye, ligimizi bölgelerde gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Başkanından yönetimine, bölge temsilcisinden disiplin kuruluna, hakem kurulumuzdan icra kurulumuza kadar bir çok alanda görev dağılımını yapmış, ligin eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde devam etmesi için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışan takımlarımız ve futbol ailesi olarak çok büyük  bir camiayız. Her geçen gün büyüyen ve hedeflerini de büyüten federasyonumuz “kaliteli bir lig” prensibiyle hareket etmeye devam ediyor. Haftalık SPORS TV’de yayınlanan “ARTI 40 FUTBOL” programı ile ligde yaşanan tüm gelişmeleri canlı yayınla sporseverlerle paylaşmaya devam ediyor. 2018-2019 TMVFL Futbol sezonunda yer almak isteyen tüm takım ve yöneticilerimiz internet sitemizden başvuru formunu doldurarak bize ulaşabilir, watshap numaramızdan bizimle iletişime geçebilirler. Tüm futbolseverleri ve İkinci Baharını yaşayanları ligimize davet ediyoruz.

Kenan GÜRSU
TMVFL Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu Başkanı


© 2019 - TMVFL - Literal WebDizayn Tüm Hakları Saklıdır.