Tarihçe

Tarihçe

Kenan Gürsu’nun Düşüncesiyle Başlayan Acaba olurmu olmazmı diye sorgulanan  TMVF Ligi Kenan Gürsu’nun uzun uraşları neticesinde kurulmuştur.

Ülkemizde  Masterler ve Veteranlar ligi ilk 14 mayıs 2 014 İstanbul Sarıyerde Kurulmuştur ve  17 takımla başlamıştır. Aynı zamanda 2014-2015 sezonu maçları Oynanmıştır. Aynı zamanda Türkiye Masterler ve Veteranlar Liginin İlk Maçı manisada, Aydın masterler ve Urla Masterler Takımları Arasında Oynanmıştır. İlk takımlar ege bölgesinde: Manisa Master, Urla Masterler,  Aydın Masterler, Foça Masterler, Yeni Çanakkale Masterler, Edremit Masterler Aliağa  Masterler Olmuştur.

Marmara Bölgesinde ise: Üsküdar Masterler, Selimiye Masterler, Beykoz Masterler, Silivri Masterler, Bosphorus masterler,  Celaliye Masterler, Güngören Masterler, Sarıyer Şöhretler, Koz yatağı Masterler, Güngören master. Daha sonra ise İstanbul'a ve izmir, manisa, aydın ve Çanakkale,   bulaşan bu güzel salgın,  etkisine almasıyla beraber neredeyse tüm Türkiyede ilgisini çekmeyi başarmıştır. 2014-2015  sezonunda yılında İstanbulda kurulan Milli  karmanın Antalya kampıyla başlayan serüveni Ereğlide yapılan Ereğli Masterler  Özel maçla  Türkiyede  ilk futbol maçı olarak tarihe not düşülmüştür.

TMVFL İlk Teknik Direktörlüğünü Alpay Özer Yapmıştır.

Genelde İstanbul  ve  Manisanın başı çektiği, ayrıca Diğer illerinde  de katılımıyla genişleyen futbol sevgisi, arka arkaya futbol Masterler ve Veteranlar  kulüplerinin kurulması sonucunu doğurmuştur. Türkiye'de Master ve Veteran futbolun tam olarak yeşermeye başladığı periyot 2015-2016 yılları arasıdır. Türkiyede Master ve Veteran takımları da varlıklarını ciddi bir şekilde teyit ettirmiştir. İstanbul'un ardından Manisa, İzmir, , Rize, aydın, muğla, samsun, sinop, çorum, Zonguldak, düzce, Bartın, Karabü, ordu, kırıklareli, şehirlerinde masterler ve veteranlar futbolu büyük bir hızla yayılmaya başlamıştır. 2014-2015 Sezonunda İlk Türkiye şampiyonu Sarıyer şöhretler takımı olmuştur. Türkiye şampiynasında ilk vatan kupası şampiyonu Üsküdar masterler olmuşdur. İlk Türkiye şampiyonası sonrası süper kupa finalini Sarıyer şöhret ile Üsküdar masterler oynamıştır. İlk süper kupa şampiyonu Üsküdar Masterler olmuştur. Türkiye Masterler ve Veteranlar Futbol Federasyonu k Bilim, sanat, spor, Sosyal sorumluluk projeleri olmak üzere her alanda yeni bir yapılanma ve oluşum söz konusudur.

AMAÇ: Türkiyede ve Dünyada Masterler ve Veteranlar Futbolunda Lider olmaktır.


Size daha iyi bir hizmet sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz. Web sitemizi kullanmaya devam etmeniz halinde cihazınızdaki çerezlere erişebileceğimizi de kabul ediyorsunuz.

© 2019 - TMVFL - Literal Yazılım Tüm Hakları Saklıdır.